EA przejmuje Gwiezdne Wojny

Zamieszanie wokół Star Wars nie cichnie. Najpierw świat obiegła zaskakująca informacja o tym, że Disney wykupił Lucasfilm i zajmie się kręceniem kolejnych epizodów historycznej sagi, później fani Vadera i spółki dowiedzieli się, że nowy właściciel nie zamierza zajmować się tematyką gier komputerowych oraz konsolowych powiązanych z Gwiezdnymi Wojnami. Zawiało grozą.

Na szczęście tylko na chwilę. Właśnie dotarły do nas kolejne newsy. Znalazł się gracz na rynku, który pozyskał odpowiednią licencję, i w przyszłości będzie oficjalnie odpowiadał za linię gier z serii Star Wars. Tym graczem jest Electronic Arts. To naprawdę dobra wiadomość, bowiem firma EA znana jest z wysokiej jakości produktów i odpowiada m.in. za takie tytuły jak „The Sims”, „Dead Space” czy „Mass Effect”. Jednocześnie Disney zarezerwował sobie możliwość robienia mniejszych gier i produkcji społecznościowych na tablety, smartfony, przeglądarki i social media.

ea-star-wars-death-star
źródło – www.starwars.com

W oficjalnym komunikacie Electronic Arts oznajmiło, że produkcją gier Star Wars zajmą się trzy należące do firmy studia developerskie: DICE, Visceral Games i BioWare. Frank Gibeau.

Członek kierownictwa Electronic Arts, powiedział: Każdy deweloper marzy by móc tworzyć gry oparte na uniwersum Star Wars. Nasze trzy najlepsze studia mają okazję spełnić to marzenie i przygotować epickie przygody dla wszystkich wielbicieli Gwiezdnych Wojen. Nowe doświadczenia, które stworzymy, mogą przypominać te towarzyszące filmom, choć nasze produkcje będą posiadać zupełnie oryginalne historie i sposoby rozgrywki.

Co do strony technicznej, wiadomo, że developerzy będą bazować na autorskiej technologii Frostbite 3. Fani Gwiezdnych Wojen mogą więc spać spokojnie, a my przypominamy, że dotychczasowe tytuły gier z serii Star Wars można pobrać z serwisu Game Cards. Szczegóły odnośnie nowych projektów GW poznamy w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

0 Komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.